Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ренесанса

Ендру Греам-Диксон  
Оригинален наслов на книгата : Renaissance
ИСБН : 978-608-247-949-1
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 336
Димензии : 185х245
Корица : тврдаКраток опис

,,Ендру Греам-Диксон смислува свежи и честопати оригинални поенти. Тој ги одбира и ги подредува зборовите со извонредна префинетост. Тој не умее да пишува клишеа.“


Брајан Робертсон, Индепендент он сандеј


Ренесанса одразува интензивно лично и страсно внесување на авторот во неговата

тема. При неговите анализи и процени, Греам-Диксон е оригинален, смел, повремено

иконокластичен и никогаш не е здодевен и ситничав. Резултатот е една книга што има повеќе дух и е попристапна од Цивилизација на Кенет Кларк.


Џин Брукер, професор по историја, Универзитет на Калифорнија, Беркли и автор на

Фиренца: Златната доба 1138-1737Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците