Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Аги и Ема : нежна приказна за едно вистинско пријателство

Игор Коларов  
Оригинален наслов на книгата : Аги и Ема : нежна приказна за едно вистинско пријателство
ИСБН : 978-608-259-032-5
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 136
Димензии : А5
Корица : мекаКраток опис

Романот „Аги и Ема“ на Игор Коларов е нежна приказна за пријателството помеѓу осаменото деветгодишно момче Аги и необичната старица Ема, и нивниот заеднички бунт против суровиот и отуѓен свет.


Романот „Аги и Ема“ е добитник на наградата на „Политикин забавник“ за најдобра детска книга.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

1

Просечна оценка
2
2

Коментари од корисниците