Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

За два дена рече „Да“

Душко Трифуновски  
Оригинален наслов на книгата : За два дена рече „Да“
ИСБН : 978-608-247-986-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 7
Број на страни: 152
Димензии : А5
Корица : мекаКраток опис

Софи нервозно го погледна часовникот за да види колку доцни на првиот работен ден во винаријата „Супвин“, но часовникот беше застанат. Погледна зад неа и виде дека пајак ѝ го крева автомобилот поради лошото паркирање.

Проклетство! Ништо во животот не ѝ оди како што треба.

Тешко ли е една страсна душа да се вљуби? Колку е потребно за љубов?...

 

Роман што изобилува со смеа и хумор, зачинет со неочекувани пресврти во животите на млади луѓе. Тој млад и оставен, а таа млада и никогаш вљубена!Оценка од корисниците

5 звезди

6

4 ѕвезди

5

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,5
11

Коментари од корисниците

12.02.2020 16:41:32   Anonymous напиша

Odlicna kniga, da te nasmee do solzi i da te relaksira
20.03.2018 19:06:25   Mane Mitovski напиша

ИНтересна приказна за смеа и попуштање на умот по напорен ден. Не е лошо.
03.03.2018 11:06:46   Zlatko Tosevski напиша

Интересна содржина. Не е здодевна и веднаш се чита.