Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Приватниот живот на тројцата тенори

Марсија Луис  
Оригинален наслов на книгата : The private lives of the th ree tenors
ИСБН : 978-608-247-980-4
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 344
Димензии : 105x171
Корица : мекаКраток опис

Нивните имиња влеваат страхопочит во музичкиот свет, а нивните гласови ја маѓепсуваат публиката низ светот. Но, каков е, навистина, животот на Тројцата Τенори? Од оваа возбудлива биографија ќе дознаете за...


Краткотрајниот брак во кој Пласидо Доминго стапил на седумнаесетгодишна возраст,


Што е тоа што Адуа Павароти најпосле ја навело да му стави крај на бракот – истото што го навело Ватикан да ја повлече поканата за настап на Павароти пред папата,


Стјуардесата која го освоила срцето на Хозе Карерас, 


Неспокојствата што го измачуваат Павароти и начинот на кој се соочува со нив, 


Лутото ривалство меѓу двајца од ТројцаΤа Τенори, и др.,,Едно бестрашно обелоденување на поранешни сопруги,

поранешни љубовници, деловни интриги, раскошен животен стил

од Јадранското Море до Акапулко.“

– Синди Адамс, Њујорк ΠосΤОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците