Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кралицата Елизабета: животот на еден модерен монарх

Сали Бедел Смит  
Оригинален наслов на книгата : Elizabeth the queen: the life of a modern monarch
ИСБН : 978-608-259-006-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 728
Димензии : 155x234
Корица : мекаКраток опис

Бетселерот на ,,Њујорк Тајмс”- ,,Кралицата Елизабета”- животот на еден модерен монарх е одличен избор за сите читатели кои сакаат да се запознаат со животот на кралицата Елизабета II одблизу, како и со најмоќната монархија во светот денес.

Од моментот кога седнала на тронот во 1952 година на дваесет и петгодишна возраст, кралицата Елизабета ii постојано ја следи будното око на јавноста. Но, гледајќи низ облакот на гламурот и озборувањата за неа, се прашуваме дали навистина ја гледаме Кралицата во нејзината вистинска светлина?

Сали Бедел Смит, популарната и светски признаена авторка на биографии, ни открива мноштво детали од приватниот и од јавниот живот на Елизабета II, кралицата која ја води својата земја и земјите на Комонвелтот низ војни и тешки времиња во последните 60 години со неспоредлива смиреност,интелегенција и грациозност.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците