Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Вештерки

Роалд Дал  
Оригинален наслов на книгата : The Witches
ИСБН : 978-608-247-803-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 216
Димензии : А5
Корица : мекаКраток опис

Во бајките вештерките обично носат смешни црни шапки и наметки и јаваат на метли. Ама, ова не е бајка. Ова е за ВИСТИНСКИ ВЕШТЕРКИ. Најважното што треба да го знаеш за ВИСТИНСКИТЕ ВЕШТЕРКИ е следново. Слушај мошне внимателно. И никогаш не заборавај го ова што ќе го слушнеш. ВИСТИНСКИТЕ ВЕШТЕРКИ се облекуваат во обични алишта и горе-долу се исти како обичните жени. Живеат во обични куќи и се занимаваат со ОБИЧНИ РАБОТИ.


Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците