Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кучешки приказни од Тафталиџе 1

Јасмина Кантарџиева Димков  
Оригинален наслов на книгата : Кучешки приказни од Тафталиџе 1
ИСБН : 978-608-247-998-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 80
Димензии : А5
Корица : мекаКраток опис

Дикси, Тајсон, Изи, Леа, Макс, Ситни, Буцко, Бели, Буч и Брзи се десет 

неразделни пријатели, десет мили и весели кучиња од една мошне позната 

населба- Тафталиџе 1.


Ја знаете, нели?


Животот во Тафталиџе 1 тече мирно и безгрижно...

Кучињата секојденвно се дружат и шетаат по познатите улици „Виенска", ,,Букурешка", ,,Париска", ,,Прашка", ,,Лондонска", ,,Варшавска", ,,Хелсинки", а маалото е полно весели кучешки лаежи.


И сѐ би било совршено, да не е тука Страшилото и неговите миленици, бандата мачки.... Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците