Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Гордост и предрасуда

Џејн Остин  
Оригинален наслов на книгата : Pride and Prejudice
ИСБН : 978-608-247-944-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 348
Димензии : 135х200
Корица : мекаКраток опис

Приказната го следи животот на главниот карактер Елизабет Бенет, која се соочува со прашањето на манирите, воспитанието, моралот, етиката, образованието и бракот во англиското општество на крајот на 19 век.

Гордост и предрасуда е сè уште интересна за модерните читатели и се наоѓа на врвот на листите за најчитани книги.Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

1

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,7
3

Коментари од корисниците