Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Анаис од Монмартр

Јана Мишо  
Оригинален наслов на книгата : Anais from Montmartre
ИСБН : 978-608-247-945-3
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 224
Димензии : А5
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Со куфер во едната рака и транспортер за мачки во другата, Анаис Мишел доаѓа во Париз со амбиција да ја пронајде личноста што еднаш ја напушти – себеси.


Но, нештата не се такви какви што ги остави некогаш.


Нова маќеа, заборавен пријател и нескротлив страв од тоа „што ако не постои професија што може да ме направи среќна“, водат до серија неочекувани настани, вино, кафе и комплициран однос со еден... дечко.

Сериозно, колку може да е тешко да се пронајдеш во град како Париз?


Би се изненадиле.Оценка од корисниците

5 звезди

10

4 ѕвезди

1

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,8
12

Коментари од корисниците

20.03.2018 19:07:43   Mane Mitovski напиша

Интересен роман, но нема ништо силно во него. Лесен е, тоа ми се допаѓа