Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Змејот на татко ми

Рут Стајлс Ганет  
Оригинален наслов на книгата : My father’s dragon
ИСБН : 978-608-247-810-4
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 96
Димензии : 120х200
Корица : мекаКраток опис

Малиот Елмер поаѓа на далечно патување до Дивиот остров, каде што, според кажувањата на една стара улична мачка, животните кои живеат таму држат заробено едно бебе-змеј.


И што станува потоа?

Дали Елмер успева да го спаси змејот?

Е, тоа ќе дознаете откако ќе ја прочитате приказната...Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците