Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Мали огласи и уште по нешто

Дејан Алексиќ  
Оригинален наслов на книгата : Мали огласи и још понешто
ИСБН : 978-608-247-809-8
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 36
Димензии : Б5
Корица : тврдаКраток опис

Мали огласи, жалби и тужби, вести и необична мода - сето ова е дел од оваа забавна книга на приказни во стих, од кои ќе се тресете од смеа. Мустаќи кои преку оглас бараат нов сопственик и едно голобрадо лице кое се јавува на огласот; радијатор кој се жали на луѓето кои ја мразат зимата и едвај чека топлиот декември да му ги згрее ребрата; вест е дека една кобила му го заробила срцето на расниот коњ, а жирафата е доказ дека високата мода може да оди на четири нозе...


Со своите "Мали огласи", Дејан Алексиќ ќе го допре и најзаспаниот нерв на секој што длабоко во себе е дете и ќе го подигне да ги согледа и да ги поврзе односите во калеидоскопското шаренило на фантазијата и реалноста.


Мали огласи е добитник на наградата "Доситиеево перо" во категоријата за помлади.

Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците