Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Мистериозното јајце (тврд повез)

Оливер Коларевски  
Оригинален наслов на книгата : Мистериозното јајце
ИСБН : 978-608-247-808-1
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 29
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

Најдобрите другарчиња Дени, Лука, Ана и Оливер пронаоѓаат едно џиновско и крајно мистериозно шарено јајце. Што ли се крие во него?

Секое од децата замислува што би можело да да има во јајцето, а Оливер си мечтае дека во него има малечко розево слонче. Слонче? Па, кој слушнал слонче да излезе од јајце?

Слончињата не се раѓаат од јајца, за разлика од птиците, кокошките, диносаурусите и змејовите.

Како ли ќе се разреши оваа гооолема мистерија и што навистина се крие во јајцето?Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците

14.05.2020 14:14:09   Anonymous напиша

Prekrasna kniga. Od prva do posledna strana ja zadrzuva koncentracijata na malite deca. Neizvesnosta okolu misterioznoto jajce, ja pravi vozbudliva za citanje i razmisluvanje, sto vsusnost ima vo jajceto.