Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кралот на златната река

Џон Раскин  
Оригинален наслов на книгата : The king of the Golden River
ИСБН : 978-608-247-936-1
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 75
Димензии : 200х120
Корица : мекаКраток опис

„Кралот на Златната река“ е приказна за младиот Глук, своеглаво момче со двајца ужасни браќа кои постојано го малтретираат. 


Еден ден, Глук и браќата тргнуваат да го бараат изворот на Златната река. 

Кога ќе го најдат, се сретнуваат со кралот на Златната река, кој им покажува како да ја претворат Златната река во вистинско злато.


Популарната детска приказна „Кралот на Златната река“ ја пренесува поуката дека ако некој ги сака парите повеќе од луѓето, секогаш завршува лошо.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците