Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Едукативен комплет за предучилишна возраст

Арс Ламина  
Оригинален наслов на книгата : Едукативен комплет за предучилишна возраст
ИСБН : 531-032-800-176-0
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: n/a
Димензии : /
Корица : тврдаКраток опис

Овој комплет претставува збир на едукативни изданија и дидактички ресурси за подготовка за основното образование наменети за деца од предучилишна возраст.

Дополнет со дидактички игри и училиштен прибор на децата им се дава можност да применуваат стратешко размислување и основа за понатамошно развивање во самоуверени, иновативни и посветени ученици.

Комплетот содржи:

• Работна тетратка по математика за предучилишна возраст

• Вежбанка по природни науки за предучилишна возраст

• Вежбанка за почетно пишување

• Бројни картички 1-20

• Фигури и простор (картички)

• Календар и време (картички)

• Азбука (постер)

• Бројна оска (постер)

• Местоположба (постер)

• Моливи и гумаОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците