Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Војската на лавот

Билјана С. Црвенковска,   Катерина Николовска  
Оригинален наслов на книгата : Војската на лавот
ИСБН : 978-608-247-804-3
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 28
Димензии : 210x210
Корица : мекаКраток опис

Но, кога дојде мечката до магарето и до зајакот, прсна во смеа. „Зошто се смееш, мечко?“ праша лавот. „Да не не ти се допаѓа нешто мојава војска?“

Изворник:
Марко К. Цепенков, „Македонски народни приказни“, Т. 1, приредил Кирил Пенушлиски, Скопје, Македонска книга, 1989. 

Адаптација на текст: Билјана С. Црвенковска

Илустрации: Катерина НиколовскаОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците