Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Дидактички комплет по математика за одделенска настава

Арс Ламина  
Оригинален наслов на книгата : Дидактички комплет по математика за одделенска настава
ИСБН : 5310328000268
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 15
Димензии : 210x210
Корица : тврдаКраток опис

Овој комплет за математика преставува збир на дидактички реурсни материјали за одделенска настава во деветгодишно образование (1-5 одделение), а според програмата на Меѓународниот центар за образование на Кембриџ.

Дополнети со дидактички игри и упатства со конкретни идеи за нивна употреба, комплетот ги обезбедува потребните дидактички ресурси за практична реализација на наставата во училницата, како и за вежбање математика дома, со помош на родителите.

Комплетот содржи:

- 6 сета илустрирани математички флеш-картички

- 2 коцки за играње

- 4 табли за играње

- 2 постери

- Упатство за употреба со бројни идеи и дидактички игриОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците