Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тато, имаме приказна

Александар Таковски,   Гала Таковски  
Оригинален наслов на книгата : Тато, имаме приказна
ИСБН : 978-608-247-792-3
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 160
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

14 татковско-ќеркински приказни за читање и смеење на глас

Сте чуле ли за кит што јаде сладолед? 
Или, пак, за змија што сака пуканки?
 Какви магии прави волшебниот делфин, 
што сонуваат лулашките, зошто плаче една санка и како крапот ја научи Мила да сурфа – ова се само дел од приказните од оваа книга, кои, верувале или не – ги смислија еден татко и едно шестгодишно девојче.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците