Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математика 2, Збирка задачи со тестови и активности

Ирена Богданоска,   Билјана Стојоска-Златков,   Ана Сенчук ,   Катерина Атанасова  
Оригинален наслов на книгата : Математика 2, Збирка задачи со тестови и активности
ИСБН : 978-608-247-558-5
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 110
Димензии : 195х265
Корица : мекаКраток опис

Оваа книга претставува збирка на задачи и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р.Македонија.


Содршините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од страна на Биротот за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.


Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани учебникот, работната тетратка, прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците