Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Геометриско блокче

Билјана Стојоска-Златков  
Оригинален наслов на книгата : Геометриско блокче
ИСБН : 978-608-247-527-1
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 60
Димензии : A4
Корица : мекаКраток опис

Блокчето може да се користи за прецизно цртање геометриски фигури; геометриски трансформации (осна симетрија, ротација и транслација); графици на функции; план и проекции на геометриски тела.


Ова геометриско блокче содржи три вида хартија:


- Хартија со квадратна мрежа

- Милиметарска хартија

- Изометриска хартијаОценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

04.10.2016 14:01:21   Bibi S напиша

Корисна алатка за геометрија