Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математика 1, Збирка задачи со игри и активности

Билјана Стојоска-Златков  
Оригинален наслов на книгата : Математика 1, Збирка задачи со игри и активности
ИСБН : 978-608-247-557-8
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 112
Димензии : A4
Корица : мекаКраток опис

Оваа книга преставува збирка од задачи, игри и активности по математика изготвени според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија.


Содржините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.


Збирката преставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани работните тетратки (прв, втор и трет дел), прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
3

Коментари од корисниците

04.10.2016 14:02:16   Bibi S напиша

Оодлична збирка за првачињата. Илустрирана и во боја.
03.10.2016 16:23:04   Anonymous напиша

super so gi dadea ovie zbirki