Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ловец во ‘ржта

Џ.Д. Селинџер  
Оригинален наслов на книгата : Catcher in the rye
ИСБН : 978-608-229-914-3
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 198
Димензии : 135x200
Корица : мекаКраток опис

Малку е да се рече дека Селинџеровиот „Ловец во ’ржта“ има статус на иконично дело, а неговиот главен лик, Холден Колфилд, на длабока инспирација на многу тинејџери ширум светот. Сметан за „необично брилијантно дело“ уште по својата прва појава, иако веќе не толку контраверзен, романот на Селинџер сè уште се смета за врвниот и длабок приказ на една фаза од растењето во која ниту осаменоста и отпорот, ниту бунтот и сарказмот, ниту немирот и рамнодушноста не ни се ниту туѓи ниту површно искусени.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците