Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Студии по безбедност: Вовед

Пол Д. Вилијамс  
Оригинален наслов на книгата : Security Studies: An Introduction
ИСБН : 978-608-229-382-0
Година на издавање : 2012
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 576
Димензии : 170x235
Корица : тврдаКраток опис

Студии по безбедност е најразбирлив учебник посветен на проучувањето на безбедноста. На студентите им дава детален преглед на водечките теоретски пристапи, клучните теми и најважните прашања во рамките на проучувањето

на безбедноста.


Книгата претставува вредна и современа алатка во предавањата за додипломски и дипломски студии, собирајќи ги сродните насоки во единствен кохерентен учебник.


Пол Д. Вилијамс е вонреден професор по меѓународна безбедност на универзитетот во Ворвик, Британија, а моментно е визитинг вонреден професор на училиштето

на Елиот за меѓународни прашања на Универзитетот „Џорџ Вашингтон“ во САД.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците