Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Основи на геологијата

Фредeрик Лудгинс,   Едвард Тарбак,   Денис Таса  
Оригинален наслов на книгата : Essentials of geology
ИСБН : 978-608-247-291-1
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 576
Димензии : 240x275
Корица : тврдаКраток опис

Единаесеттото издание на Основи на геологијата, како и претходните изданија е текст за колеџ, на ниво на студентите што го полагаат нивниот прв и можеби единствен курс по геологија. 

Книгата е наменета да биде разбирлив, нетехнички преглед за луѓе со малку научни предзнаења.

Обично студентите го земаат овој предмет за да исполнат дел од општите барања на нивните колеџи или универзитети.

Главна цел на книгата Основи на геологијата, покрај тоа што е поучна и современа е да се одговори на потребите на студентите – почетници, за читлива и лесна за употреба на книга што е високо употреблива алатка за учење на основните принципи и концепти на геологијата.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците