Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

ГДЏ - Големиот добар џин

Роалд Дал  
Оригинален наслов на книгата : The BFG
ИСБН : 978-608-247-465-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 165
Димензии : А5
Корица : мекаКраток опис

ГДЏ не е таму некаковси обичен џин што дроби и џвака коски. Не – тој е премногу добар и смотан. И среќа за Софи што е тоа така. Ако, на пример, онаа ноќ ја земеше Крвошишарот, или кој било од другите џинови – а не ГДЏ – сигурно ќе завршеше како појадок. Кога Софи разбира дека џиновите јурнуваат кон Англија за да лапкаат слатки мали детенца, одлучува дека треба еднаш за секогаш да му стави крај на тоа. А ГДЏ ќе ѝ помогне!


Светски детски бестселер на Роалд Дал, со илустрации на Квентин Блејк


Сега и како филм на Стивен Спилберг: http://www.cineplexx.mk/movie/the_bfg/Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците