Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Xha Veriu

Katerina Nikollovska ,   Biljana Cërvenkovska  
Оригинален наслов на книгата : Вејко Северко
ИСБН : 978-608-247-802-9
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 36
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

/


Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците

25.04.2017 07:37:50   Anonymous напиша

Коментарот ќе го повторам за секоја сликовница од едицијата.Прекрасна сликовница. Вистинско задоволство да се чита, и за детето и за родителот. Илустрациите се прекрасни, модерни и волшебни. Текстот е преубав, просто се чувствува дека е напошан на Македонски јазик и ништо не е изгубено во превод.
05.01.2017 04:23:29   Anonymous напиша

Конечно книга за деца на прекрасен Македонски јазик. Последниве 4 години барам литература со која можам на моите деца кои растат во странство да им го доближам Македонскиот јазик и се што до сега најдов беше некој скоро неписмен превод кој немаша никаква логика ниту за возрасен човек а камо ли дете од претшколска возраст да заинтересира. Кога оваа книга дојде до нас, солзи ми потекоа од среќа дека некој се сетил од македонското народно творештво да направи вакви прекрасни книги. БРАВО Литература.мк!!!! Едвај чекам и другите да ги набавиме! Продолжете така!