Е-адреса: Лозинка:
















Продукти: 0
Цена 0 мкд

ABC - from apple to zebra

Билјана Црвенковска  




Оригинален наслов на книгата : ABC - from apple to zebra
ИСБН : 978-608-247-329-5
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 34
Димензии : А4
Корица : мека



Краток опис

Почни да учиш англиски заедно со малечката Софија.

Пишувај ги буквите од англиската азбука и научи ги лесно првите англиски зборови со помош на забавните цртежи.



Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците