Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Сите светли точки

Џенифер Нивен  
Оригинален наслов на книгата : All the bright places
ИСБН : 978-608-247-388-8
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 336
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Омилениот бестселер на „Њујорк тајмс“ што „Ентертејнмент викли“ го опиша како „блескав роман што ќе ви влезе под кожа“. Долго ќе ја паметите оваа трогателна и непоколеблива приказна за љубовта, животот и двајцата тинејџери што ќе се најдат
на еден раб.

Теодор Финч е опседнат со смртта. Секој ден смислува нови начини на кои би можел да се убие, но исто така секој ден истражува и успева да најде нешто
што ќе го задржи овде, буден и жив.

Вајолет Марки живее за иднината, броејќи ги деновите до матура, кога конечно ќе може да побегне подалеку од малечкото гратче во Индијана и болката што ја измачува по смртта на сестра ѝ.

Кога Финч и Вајолет ќе се сретнат на врвот на училишната камбанарија – шест ката од земјата, нејасно е кој кого спасува. Финч само со Вајолет може да биде таков каков што навистина е, а Вајолет само со Финч заборава на броењето денови и почнува да ги живее. Но, како што
светот на Вајолет расте и се шири, светот на
Финч почнува да се смалува и да станува потесен...Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,3
3

Коментари од корисниците