Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Оди, постави стражар

Харпер Ли  
Оригинален наслов на книгата : Go set a watchman
ИСБН : 978-608-247-398-7
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 232
Димензии : 145x205
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Една брилијантно напишана книга за американскиот Југ, за една млада жена која спознава дека нејзиниот татко не е совршен, не е бог.

Јунаците може да паднат, а понекогаш тоа е и неопходно.

„Оди постави стражар“ е книга за паднатите идоли и за одземањето на илузиите. Книга за промената и за тоа колку им е на луѓето тешко да се разделат од своите идентитети и да продолжат понатаму, кон иднината.

А чуварот на секој човек е токму неговата совест.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците