Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Бриџит Џонс: Луда по него

Хелен Филдинг  
Оригинален наслов на книгата : Bridget Jones : mad about the boy
ИСБН : 978-608-247-370-3
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 404
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

ШТО ДА ПРАВИШ кога другарка ти организира забава за својот шеесетти роденден на истиот ден кога твојот дечко полни триесет години?

ДАЛИ Е ПОГРЕШНО да лажеш за годините кога се забавуваш со некого на интернет?

ДАЛИ Е КОРЕКТНО да одиш на фенирање кога едно од децата има вошки?

ДАЛИ ДАЛАЈ ЛАМА твитува сам или неговите помошници го прават тоа во негово име?

ДАЛИ ТЕХНОЛОГИЈАТА е петтиот елемент денес? Или дрвото?

ДАЛИ ДА ЛЕГНЕШ СО НЕКОГО по два состанока и шест недели разменување СМС-пораки е исто како да стапиш во брак по два состанока и шест месеци пишување писма во времето на Џејн Остин?

Размислувајќи за овие и за други современи дилеми, Бриџит Џонс се соочува со предизвиците на самохрана мајка, твитување, СМС-пораки и повторно откривање на својата сексуалност во она што НЕКОИ луѓе грубо и старомодно го нарекуваат „средна доба“.

Долгоочекуваното враќање на обожаваниот лик, Бриџит Џонс: Луда по него е актуелен, нежен, трогателен, смешен, мудар и бескрајно духовит роман.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците