Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Дневникот на Бриџит Џонс

Хелен Филдинг  
Оригинален наслов на книгата : Bridget Jones’s diary
ИСБН : 978-608-247-368-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 288
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Дали Дневникот на Бриџит Џонс е сензационална урбана сатира за модерните меѓучовечки односи?

Ироничен осврт за пропаѓањето на едно традиционално семејство?

Или, пак, едноставно конфузни чкртаници на една изнервирана триесет и нештогодишна девојка?

„Брилијантен потсетник за животот кога сте биле млада и немажена девојка во еден период од животот... Секоја жена која имала љубовни врски, работа и, секако, мајка, ќе ја чита оваа книга со громогласно смеење“ - Тајмс

„Не можам да препорачам повесела книга од оваа... Премногу смешна, со чудесни опсервации, бескрајно ќе ве допре...“
- Дејли телеграф

„Комедија до срцевина... Зачинета со немилосрдна, надмена духовитост... Прекрасно смешна книга“
- Сандеј тајмсОценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците