Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ту

Патриша Грејс  
Оригинален наслов на книгата : Tu
ИСБН : 9786082472591
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 288
Димензии : 145Х205
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Инспириран од воените искуства на таткото и роднини на авторката, Ту е потресно сведоштво за младите жртви на последната голема војна. Трагиката на овие спомени е двојна: маорските момчиња ги напуштаат своите огништа за да се борат на другата страна на светот. Во војна што, како и секогаш, не е нивна.

Кој е товарот на тоа да се биде единствен преживеан?

И што се случило со неговите браќа?

Одговорите се наоѓаат на страниците на неговиот дневник.

Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците