Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Принцезата и гоблинот

Џорџ Мекдоналд  
Оригинален наслов на книгата : The Princess and the Goblin
ИСБН : 978-608-247-249-2
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 211
Димензии : 120*200
Корица : мекаКраток опис

Принцезата Ирина живее осамен живот во еден замок, во див, непрооден и самотен планински предел.


Еден дождлив и здодевен ден во замокот, кога нејзината дадилка ќе ја остави сама, таа открива стрми, кривулести скали што ги нема видено претходно. Скалите водат до еден чуден лавиринт од ходници, празни соби и заклучени врати и кон нови скали што водат кон највисоките делови од замокот.


Што ќе пронајде принцезата таму? Дали прстенот што ќе го добие како подарко за една мистериозна личност може да ја заштити од страшните гоблини под планината? 


Дали можеби нејзиниот нов приајтелКурди, синот на рударот Петар, може да и помогне?Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците