Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математика 5, Збирка задачи со тестови и активности

Билјана Чурлевска-Маневска,   Ирена Богданоска  
Оригинален наслов на книгата : Математика 5, Збирка задачи со тестови и активности
ИСБН : 978-608-247-225-6
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 3
Број на страни: 180
Димензии : 195*265
Корица : мекаКраток опис

Оваа книга претставува збирка на задачи и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија.

Содржините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од страна на Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.

Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани учебникот, работната тетратка, прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.Оценка од корисниците

5 звезди

9

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

1

Просечна оценка
4,6
10

Коментари од корисниците

04.10.2016 14:04:43   Bibi S напиша

Одлична збирка, богата со разни задачи, загатки и интересни игри и активности. Ја препорачувам секому :)
09.03.2016 19:10:24   Anonymous напиша

Supere mi se dopaga resavame od zbirkata zadaci za peto odd od nasata nastavnicka👍👌👍👌
09.09.2015 20:14:38   Anonymous напиша

ZBIRKATA NE SUIM JA RAZGLEDALA NO VERUVAJKI VO SPOSOBNOSTITE NA KOLESKATA ,NEJZINATA NEUMORNA RABOTA I ZALAGANJE VERUVAM DEKA SE PREKRASNI.OD SEKOGAS SUM IMALA DOBRO MISLENJE ZA NEJZINATA RABOTA.TAA IMA GOLEM ELAN,POSVETENOST I LJUBOV KON RABOTATA KOJA TREBA DA JA POSEDUVA EDEN ISTAKNAT NASTAVNIK