Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математика 6, Збирка задачи со тестови

Весна Бојаџиева,   Елена Апостолоска,   Силва Атанасова,   Мирјана Марковска-Димовиќ  
Оригинален наслов на книгата : Математика 6, Збирка задачи со тестови
ИСБН : 978-608-247-226-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 6
Број на страни: 180
Димензии : 195*265
Корица : мекаКраток опис

Оваа книга претставува збирка на задачи и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија.

Содржините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од страна на Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.

Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани учебникот, работната тетратка, прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.Оценка од корисниците

5 звезди

37

4 ѕвезди

1

3 звезди

2

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

9

Просечна оценка
4,2
49

Коментари од корисниците

15.04.2020 14:36:57   Anonymous напиша

збирката е неверојатна!полна со здаци,загатки,тестови и слично...петка!!!
03.10.2018 18:34:41   Anonymous напиша

MOZE NEKOJ DA MI KAZE KADE SE PRODAVA ZBIRKATA
28.09.2018 14:59:04   Anonymous напиша

Kako moze da se poraca da se kupe