Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

ДА! 50 Тајни на науката на убедувањето

Стив Ј. Мартин,   Ноа Ј. Голдстајн,   Роберт Циалдини  
Оригинален наслов на книгата : YES! 50 Scientifically Proven Ways to Be Persuasive
ИСБН : 978-608-229-972-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 276
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

50 ТАЈНИ НА НАУКАТА НА УБЕДУВАЊЕТО

Кој дел од канцеларискиот материјал може да го зголеми вашето влијание? Кој еден единствен збор ќе ја зголеми вашата убедливост? Како можете да станете џедај-мајстор на социјалното влијание? Која е активната состојка на трајниот успех?

Зошто некој би одбрал „мерцедес“, а е вљубен во „БМВ“?

Сигурно би сакале вашите колеги повеќе да се согласуваат со вас, вашите деца да си ја пишуваат домашната и соседите да престанат да расфрлаат ѓубре наоколу.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците