Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Чудниот случај на исчезнатите колбаси

Алесандро Гати  
Оригинален наслов на книгата : Lo strano caso delle salsicce scomparse
ИСБН : 978-608-229-931-0
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 132
Димензии : 120x210
Корица : мекаКраток опис

ЧУДНИОТ СЛУЧАЈ СО ИСЧЕЗНАТИТЕ КОЛБАСИ 

Серијал „Мачки-детективи“ 


Месарите од Франција се во Париз за наградата „Златно прасенце“! Но, непосредно пред натпреварот, вкусните колбаси на омилениот учесник исчезнуваат. Мачките-детективи истражуваат и следат три траги, но... по ѓаволите, која ќе биде вистинската?!Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
3

Коментари од корисниците

30.03.2019 21:20:42   Anonymous напиша

PREKRASNI KNIGA