Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Снешко смешко

Билјана С. Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Снешко смешко
ИСБН : 978-608-229-944-0
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

Знаете ли како се прави Снешко? А Смешко? Хе, хе, ако не знаете, прочитајте во снежната авантура на Дина и Додо...

Дина и Додо се братче и сестриче кои, како и сите деца, многу сакаат авантури. И тоа какви авантури! Во „Авантурите на Дина и Додо“ читаме приказни, решаваме загатки, учиме нови работи, мноооогу се смееме на глас, но и... раскажуваме свои приказни!

Секоја од приказните може да има различен крај! Како? Останува на нашите мили мали палавковци (оние слични на Дина и Додо) самите да го раскажат!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците