Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Голем напад на париската банка

Алесандро Гати  
Оригинален наслов на книгата : Grande colpo alla banca di Parigi
ИСБН : 978-608-229-932-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 132
Димензии : 120х210
Корица : мекаКраток опис

ГОЛЕМ НАПАД НА ПАРИСКАТА БАНКА

Серијал „Мачки-детективи“


Тие се најспособните детективи во Париз. Четири, со шепи, опаш и мачешка... интуиција!


Населбата Монмартр е во хаос. Тројца мистериозни типови ја уништуваат канализацијата, ги шпионираат жителите и се однесуваат на сомнителен начин. Сакаат да киднапираат некого? Да ограбат некој стан? Или дури... да ограбат банка?! По ѓаволите, време е за истрага!
Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците