Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кој го украде златниот мачор?

Алесандро Гати  
Оригинален наслов на книгата : Chi ha rubato il gatto d’oro?
ИСБН : 978-608-229-929-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 132
Димензии : 120х210
Корица : мекаКраток опис

КОЈ ГО УКРАДЕ ЗЛАТНИОТ МАЧОР?

Серијал „Мачки-детективи“


Тие се најспособните детективи во Париз. Четири, со шепи, опаш и мачешка... интуиција!


Зградата „Де Бујон“ е во тревога: една вредна статуетка исчезна! Мачките-детективи истражуваат, но случајот е потежок од предвиденото. Газдарицата на куќата крие нешто, келнерката бега, а домарот се однесува чудно... По ѓаволите, мора да се разјасни случајот!Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците