Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кој го грабна кралот на шпоретите?

Алесандро Гати  
Оригинален наслов на книгата : chi ha rapito il re dei fornelli?
ИСБН : 978-608-229-927-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 132
Димензии : 120x210
Корица : мекаКраток опис

КОЈ ГО ГРАБНА КРАЛОТ НА ШПОРЕТИТЕ?

Серијал „Мачки-детективи“


Тие се најспособните детективи во Париз. Четири, со шепи, опаш и мачешка... интуиција!


КОЈ ГО ГРАБНА КРАЛОТ НА ШПОРЕТИТЕ?

Големиот готвач Пјер Пате исчезна! Побегнал? Или пак е грабнат од „кралот на артичоките“ Марсел, неговиот историски противник? Полицијата талка во мрак, но Мистер Мунлајт и мачките детективи имаат непогрешлива интуиција и под- готвени се да истражуваат со мачешка остроумност!Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците