Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Крадец... отмен мачор

Алесандро Гати  
Оригинален наслов на книгата : Un ladro... gentilmicio
ИСБН : 978-608-229-928-0
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 120
Димензии : 120х210
Корица : мекаКраток опис

КРАДЕЦ... ОТМЕН МАЧОР

Серијал „Мачки-детективи“


Тие се најспособните детективи во Париз. Четири, со шепи, опаш и мачешка... интуиција!


Кој ги украде скапоцените обетки на пе јач ката Мари Ла Бел? Полицијата сесом нева на крадец дух, но Жозефин и неј зи ните пријатели на четири шепи размислуват во многу поразлична насока... Ќе успеат ли да го фатат најостроумниот и најмистериозниот измамник во Париз?Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците