Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кој го намести Жан Мусташ?

Алесандро Гати  
Оригинален наслов на книгата : Chi ha incastrato Jean Moustache?
ИСБН : 978-608-229-930-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 132
Димензии : 120х210
Корица : мекаКраток опис

КОЈ ГО НАМЕСТИ ЖАН МУСТАШ?

Серијал „Мачки-детективи“


Тие се најспособните детективи во Париз. Четири, со шепи, опаш и мачешка... интуиција!


Мачките детективи се избезумени. Госпо динот Жан Мусташ, симпатичен старец што работи во една фабрика за карамели, заврши во затвор! Обвинет е за грабеж, но мачките чувствуваат дека нешто смрди на измама. Меѓу тајните, измамите и лагите, ќе мораат да го решат случајот... со еден удар на опашката!Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците