Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Опасна игра

Ана Виварели  
Оригинален наслов на книгата : Il castello della paura. Un gioco pericoloso
ИСБН : 978-608-229-934-1
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 96
Димензии : 120х210
Корица : мекаКраток опис

ОПАСНА ИГРА

Серијал „Замокот на стравот“


Мои драги и баксузни пријатели, почнете веднаш да се тресете, бидејќи во Замокот на стравот треперењето си е како дома!


Матје игра криенка со неговите пријатели и е решен да не го најдат. Поради ова, оди сè до старата остава за бротчиња, веќе надвор од употреба. Во еден миг слуша глас што го повикува. Едно момче му дава знак да влезе. Но, она што изгледа совршено скривалиште всушност е смртна стапица. И кога Матје сфаќа дека вратата е затворена со голем синџир, веќе е предоцна...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците