Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Раката на Тулук

Гвидо Згардоли  
Оригинален наслов на книгата : Il castello della paura
ИСБН : 978-608-229-933-4
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 96
Димензии : 120х210
Корица : мекаКраток опис

РАКАТА НА ТУЛУК

Серијал „Замокот на стравот“


Мои драги и баксузни пријатели, почнете веднаш да се тресете, бидејќи во Замокот на стравот треперењето си е како дома!


Никој не е похрабар од браќата Џејсон коишто се осмелуваат дури и да се обложат во тоа: ќе поминат една ноќ во напуштената куќа на крајот на градот. Внат ре во куќата, под една кристална топка, наоѓаат мумифицирана рака со долги црни нокти... Набрзо, Бери и Линдон ја откриваат страшната вистина: раката е жива! Брза е како пајак, се искачува, скока и изгледа како да има само една мисија: да ги елиминира двајцата браќа.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците