Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Доктор Сон

Стивен Кинг  
Оригинален наслов на книгата : Doctor Sleep
ИСБН : 978-608-229-958-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 520
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Продолжение на безвременскиот бестселер „Сјаење“


Хотелот „Видиковец“ беше местото каде што неговата момчешка дарба за „сјаење“ ја отвори вратата кон пеколот. Ден Торенс денес е возрасен човек, но духовите од „Видиковец“ – и алкохолизмот и насилството наследени од татко му – го влечеа со години. Сега, помогнат од заедницата на Анонимните алкохоличари во Њу Хемпшир, Ден им го ублажува умирањето на лицата во еден дом за стари и изнемоштени лица, каде што го нарекуваат „Доктор Сон“.


Снажен пејзаж на страв - Њујорк тајмс


Застрашувачки - Кливленд плејн дилер


Исцрпно страшно - Њујорк дејли њуз


Ненадминлива имагинација - ОпсерверОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците