Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

PR: љубовна приказна

Александар Илиќ  
Оригинален наслов на книгата : PR
ИСБН : 978-608-229-967-9
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 184
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

На местото каде што даунлоудот станува пиратерија, љубовта измама, а вистината – PR, двајца луѓе се во потрага по излезот од љубовниот триаголник. Во таа потрага се разрешуваат нивните човечки и деловни судбини, а скриените, забранетите и потиснатите чувства од емоционалното подземје излегуваат на чистина.


Дејството на романот во еден дел се одвива во елитна белградска PR-агенција, а во другиот – на интернет: од обичното флертување и размената на сличните задоволства на Facebook или на Twitter, до најмистериозните пространства на Deep Web, каде што е можно да се изнајмат Rent-A-Hacker услуги или да се порача нечие убиство.


Александар Илиќ (1981), прозен писател. Коавтор е на романот Српскиот психо (2007, Лагуна) – изданието на полски јазик Serbski psycho (2011, Краков). Работел во маркетинг-агенцијата Мекен Ериксон во Белград и пишувал за Плејбој, Сити магазин, Данас, Нови магазин, Траблмејкер... Во моментов работи во српската издавачка куќа Лагуна. „PR“ е неговиот прв самостоен роман.
Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците