Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Морт

Тери Прачет  
Оригинален наслов на книгата : Mort
ИСБН : 978-608-229-964-8
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 264
Димензии : 120x210
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Смртта доаѓа по сите нас. А кога ќе дојде по Морт, ќе му понуди работа. Откако ќе се увери дека смртта не е задолжителна, Морт прифаќа. Сепак, набрзо открива дека романтичниот копнеж не оди толку едноставно со обврските на еден чирак кај Смртта...


ЕДНА НИЗА ОД НЕПОМАТЕНО УЖИВАЊЕ

Гардијан (The Guardian)Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

08.10.2015 14:58:28   Anonymous напиша

Еден од бисерите на модерната литература. Би сакала да видам повеќе наслови од серијало преведени. Можеби "Moving pictures'.