Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Чудесна светлина

Тери Прачет  
Оригинален наслов на книгата : The Light Fantastic
ИСБН : 978-608-229-704-0
Година на издавање : 2010
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 232
Димензии : 120x210
Корица : мекаКраток опис

Додека се движи кон, се чини,неизбежниот судир со злокобната црвена ѕвезда,Дисксветот има само еден можен спасител. За жал, тоа случајно е неспособниот и страшлив волшебник наречен Ринсвинд, кој последен пат е виден како паѓа преку работ на светот...


НАЈСМЕШНАТА И НАЈНЕОБИЧНА ФАНТАСТИКА ВО ОВАА ИЛИ ВО КОЈА БИЛО ДРУГА ГАЛАКСИЈАОценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците