Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Нека снежи: три празнични романси

Џон Грин,   Морин Џонсон,   Лорин Миракл  
Оригинален наслов на книгата : Let it snow: three holiday romances
ИСБН : 978-608-229-969-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 288
Димензии : А5
Корица : мекаКраток опис

НЕКА СНЕЖИ * ТРИ ПРАЗНИЧНИ РОМАНСИ

од Џон Грин заедно со Морин Џонсон и Лорин Миракл


***


Најстрашната виулица во последните педесет години

Три зимски љубовни приказни

Една волшебна вечер


Божиќ е и Грејстаун е затрупан со снег. Но, времето е повеќе отколку само мала незгода. Кога една девојка неочекувано ќе слезе од еден завеан воз, таа предизвикува цела низа настани што засекогаш ќе променат неколку животи.

Наскоро – четиринаесет загреани мажоретки ќе го преплават локалниот „Вафл Хаус“, филмската вечер на Дјук ќе биде грубо прекината заради една Твистер-мисија, а една вљубена шанкерка ќе одлучи за судбината на едно прасенце...

На крстопатот на трите приказни, првпат ќе се сретнат неколку туѓинци. И во центарот на снежниот Грејстаун – ќе расцути романсата! Исто како и во вашето топло, празнично срце.


Трогателна, смешна и исполнета со празнична магија... зарем би очекувале нешто помалку од триото најпродавани автори на денешницата?Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците