Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Пандемониум

Лорен Оливер  
Оригинален наслов на книгата : Pandemonium
ИСБН : 978-608-229-957-0
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 304
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Пандемониум (трилогија „Делириум“ II дел)

Животот може да се смени за миг!


Стариот живот е мртов. И старата Лена е мртва. Ја закопав. Ја оставив зад оградата, зад ѕидот од чад и пламен.


Во ова возбудливо продолжение на бестселерот „Делириум“, Лорен Оливер ја става Лена пред сосема нови предизвици и во многу опасности. Новата Лена е Невалидна – таа е дел од Дивината и движењето на отпорот, но е и многу посилна, поодлучна и посигурна во себе... Овој брилијантен роман е полн со електрицитет, забранета љубов, силен отпор против „зомбијата“ од другата страна на оградата, а и најава за првите зачетоци на револуцијата...


„Силата на Лена и комплексноста на нејзините внатрешни борби ќе ги остави читателите без сон“ – Kirkus Review

„Новите Hunger Games“ - CosmopolitanОценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
4

Коментари од корисниците

29.07.2016 00:08:39   Anonymous напиша

Knigite se izvonredni ke ima li 3 del.
30.03.2016 01:40:30   Anonymous напиша

Дали ќе биде преведен Реквием, третиот дел.